L

21. května 2009 v 17:27 | Kmotr Drobek |  Nemoci a léčba

LEDVINY
Písek a ledvinové kameny - sedací koupele z přesličky a pití čaje z přesličky rychle odstraňuje písek z měchýře a ledvinové kameny, nebo řepík.
Čajová směs - řepík, jehlice trnitá, pastuší tobolka a listy břízy vše stejným poměrem.
Vyřadit ze stravy ovoce a zeleninu (pouze hrušky a petržel), pít čaj z pampelišek a pelyňku slazeného karamelem. Občas použít syrovou cibuli jako obklad na močový měchýř.
Záněty ledvin- čaj z vlasů kukuřice, čerstvě natrhaného šťavele a hluchavky bílé. Zároveň používáme přesličkové koupele.
Nemoci ledvin- zlatobýl, pitulník žlutý, hluchavka bílá a svízel. 4 šálky denně vypít, do tří přidat čajovou lžičku fernetu
Upravení funkce ledvin - 1 lžíce lipových větviček na ½ vody. Vařit 7 min.pít po 3 týdny. Ledviny zevně potírat slivovicí.
Zlepšení funkce ledvin - obklad: kostka tvarohu, 20dkg cibule, 3 lžíce křenu. Dobře promíchat a přikládat zevně po dobu 2 hod. 1x týdně a opakovat po 3 týdny za sebou.

LUPENKA
Čajová směs:
10 g dubové kůry
20 g zemědýmu (jedovatý), řebříčku, oplodí ořechu
30 g měsíčku, vlaštovičníku (jedovatý), vrbové kůry, rozrazilu
40 g tužebníku jilmového
50 g kopřivy
na ¼ l = 1 šálek vrchovatou lžičku 3 min.louhovat. denně pijeme 1.5 až 2 l čaje
dále je pokožku třeba 2x denně natřít vepřovým střevním sádlem. Jde-li o strupovitou kůži, zamícháme 5 g šťávy z vlaštovičníku do střevního sádla. Mast uchováváme v ledničce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama