S

21. května 2009 v 17:05 | Kmotr Drobek |  Nemoci a léčba
SENNÁ RÝMA
Napařujeme obličej výtažkem eukaliptu, levandule, saturajky a nebo tymiánu - nebo olejem z nich. Čaje pijeme z pelyňku pravého, měsíčku a prvosenky jarní.

SLEPÉ STŘEVO
Podráždění slepého střeva - pijeme čaj z ostružin

SPALNIČKY
Po prodělaných spalničkách musíme pročistit organismus. Nejlepší je čaj z heřmánku a vhodné jsou i koupele s odvarem z heřmánku.

SRDCE
Víno na srdce - do 1.litru vína se dá 10 čerstvých stonků petržele i s listy, k tomu se přidá polévková lžíce vinného octa. Vše se 10min.vaří na mírném plameni (pozor pění). Potom se přidá 300g pravého včelího medu a opět se nechá 4min.povařit láhve se vypláchnou silným alkoholem a víno se do nich za horka nalije a důkladně uzavře. Na dně se vytvoří usazenina, není však škodlivá a lze ji klidně vypít.
Poškození srdce a krevního oběhu -čajová směs
Po 10 g přesličky,routy vonné,truskavce ptačího,kořene kozlíku lékařského,arniky,konopice,pampelišky, fazolových lusků (bez semen), kokošky pastuší tobolky, kůry krušiny, chaluhy bublinaté, lopuchu,mochny husí řebříčku,zemědýmu lékařského, srdečníku obecného, karagénu, puškvorce, jehlice trnité, pýru, meduňky
Po 20 g jmelí bílého,listu maté
30 g hlohu

STAŘECKÉ SKVRNY
Jedná se o žluklé tuky, které se ukládají pod kůží a vypadají nevzhledně. Je potřeba zvýšit přísun vitamínu E. Toho dosáhneme tak, že ve stravě zvýšíme podíl rostlinných olejů, konzumujeme ořechová jádra, nebo slunečnicová semínka. Jídla vhodně doplňujeme listovou zeleninou.

ŠEDÝ A ZELENÝ ZÁKAL
Denně 2 až 3 šálky čaje z rovných dílů kopřivy, rozrazilu, měsíčku a přesličky.
Používat sedací koupele z přeslišky.
Parní lázeň očí:
10 g sporýše lékařského
20 g světlíku lékařského, kozlíku lékařského a heřmánku
30 g květu bezu černého
5 polévkových lžic se spaří půl litrem bílého vína ohřátého na hranici varu. Na zavřené oči necháme působit páru. Zbytek vína slijeme do lahve a s menším množstvím čerstvého vína můžeme znovu použít stejným způsobem.

ŠPATNÉ ŠKOLNÍ VÝSLEDKY U DĚTÍ
Denně pít dva šálky kopřivového čaje a dvě čajové lžičky švédských kapek
Na zlepšení paměti- odvar ze dvou lžic jasanových větviček a jedné lžíce šípkových větviček do ¾ l vody. Vařit 8 min. pít po jídle po dobu tří týdnů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama