V

21. května 2009 v 16:58 | Kmotr Drobek |  Nemoci a léčba
VLASY
Růst vlasů -do studené vody dáme po hrsti kopřivy, listy ořechu, listy břízy, listy černého bezu a jednu lodyhu vlaštovičníku. Vše pomalu ohříváme do varu a louhujeme asi 4 min. půl vývaru se použije na umytí vlasů jádrovým mýdlem. Vlasy po umytí opláchneme čistou vodou. V druhé polovičce vlasy několik minut máčíme a již je neoplachujeme.
Mastné vlasy a lupy- 1 hrst dubové kůry, 5 stroužků česneku vařit 8 min. ve dvou litrech vody. Obklady používat 5 dní
Vypadávání vlasů-hrst kaštanových větviček do ½ l vody. Vařit 12 min. jedenkrát týdně tímto odvarem proplachovat vlasy. Světlé vlasy - možno přidat heřmánek. Tmavé vlasy - jitrocel.

VŘEDY
VŘEDY NA DVANÁCTERNÍKU
utišení bolesti a částečné zhojení- vezmeme šest listů vlaštovičníku ( je jedovatý, ale v malém množství má antibiotické účinky), hrst listů kopřivy, půl hrsti heřmánku, lžičku feniklu a hrst sušené nati a kořene čekanky obecné. Vše zalijeme 1,5l vroucí vody a louhujeme po dobu nejdéle 12 minut. Potom čaj slijeme a pijeme během celého dne před jídlem.
Omezíme konzumaci kávy, tabáku a alkoholu.

VÝRON
Opět použijeme nejméně třikrát za sebou obklad ze syrové cibule. Ta zabrání usazování škodlivin a zajistí zlepšení krevního oběhu v kapilárách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama